Жіноче обличчя гирьового спорту: рекорди “для душі” чемпіонки Вікторії Ковалюк

22-річна спортсменка з гирьового спорту Вікторія Ковалюк вчиться в Університеті митної справи та фінансів в Дніпрі, де вивчає економіку підприємств, проте така непроста професія не заважає їй поєднувати студентство з далеко стереотипно не жіночим видом спорту.

Сильна, розумна, цілеспрямована

 

Вікторія народилася в селі Урожайне Токмацького району Запорізької області. Дівчина не цурається сільської праці, проте все ж таки зізнається, що розумова робота є більш пріоритетною.

– Люблю фізичну роботу, але хочу працювати головою, – зізнається спортсменка.

Гирями Вікторія захопилася ще в школі, в 14 років. У її населеному пункті не було спортивної секції, тому їздили в спортшколу в Токмак. Тренер помітив здібності талановитої школярки і запропонував спробувати займатися даним видом спорту більш професійно. І в школі спортсменка вже перемагала в аматорських чемпіонатах.

Першим спортивним наставником юної спортсменки став заслужений тренер України Віктор Швидкий. Він став для Вікторії не просто вчителем і другом, а зміг побачити і розкрити її унікальні спортивні таланти, допоміг знайти себе в улюбленій справі.

Завдяки щасливому випадку після вступу до вузу знайшовся для Вікторії спортивний наставник і в університеті. На посвяченні в студенти вона побачила показові виступи, підійшла до тренера, і економіка в її житті тісно переплелася з гирьовим спортом.

Зараз Вікторія вже закінчує магістратуру, є членом збірної України і стверджує, що гирьовий спорт став для неї своєрідним хобі, заняттям для душі. Однак до захоплення у дівчини дуже серйозний підхід, враховуючи, що тренуються спортсмени самостійно і нерідко з власної ініціативи відвідують першості і чемпіонати.

Без сумніву, перелік перемог Вікторії Ковалюк вражає:

  • восьмикратна чемпіонка України;
  • чемпіонка світу 2019 (Новий Сад, Сербія);
  • чемпіонка Європи (Штольберг, Німеччина в 2019, Нествед, Данія в 2020);
  • призер чемпіонатів світу та Європи;
  • рекордсменка України.

Втім, талановита спортсменка, яка вже є гордістю країни, дуже скромно розповідає про свої досягнення. За її словами, спорт дисциплінує, формує мету, допомагає досягати результату. Тому захоплення аж ніяк не заважає їй здобувати вищу освіту і навіть стипендію, а навіть мотивує.

Леді, яка не любить підбори

Вікторія згадує, що в 2018 році перенесла операцію з видалення апендициту. І відновлення стало для неї справжнім випробуванням, оскільки лікарі рекомендували на якийсь час виключити фізичні навантаження.

– Я лежала в палаті після операції, ще слабка, але мені дуже хотілося на тренування. Я навіть плакала. Пізніше лікар здивувався, що для відновлення мені знадобився всього один місяць. А за 2,5 місяці я вже виграла Чемпіонат України з гирьового спорту, який проходив у Житомирі.

У спорті Вікторія вважає за краще рекорди, а в звичайному житті схиляється до всього максимально звичайного. В одязі віддає перевагу спортивному стилю, туфлі на підборах в її гардеробі відсутні. Зізнається, що всякі “жіночі штучки” їй завжди були чужі. Головні захоплення – навчання і тренування. Зізнається, що раніше захоплювалася малюванням, але зараз закинула. Виявилося, що Вікторія вважає за краще не тільки важкі гирі, але і аналогічний напрямок у музиці.

Дівчина зі складного чоловічого спорту, як виявилося, має цілком жіночі мрії. Вікторія хоче закінчити університет, знайти себе в професії. Про серйозні стосунки і сім’ю поки не замислюється і наполягає, що такий крок – це відповідальність.

– Хочу в житті знайти своє покликання і просто робити те, що я люблю, – відверто зізналася чемпіонка.

Яна Катасонова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *