У Китаї розробили нові принципи боротьби з екстремізмом.
Телерадіокомпанія ВВС повідомляє, що Китай встановив принципи боротьби з екстремізмом в Синьцзян-Уйгурському автономному районі, населеному мусульманами.
У документі сказано, що в “центри професійного навчання та підвищення кваліфікації” – потрапляють люди, які перебувають під “впливом екстремізму”.
Затриманих перевиховують за допомогою консультацій психологів і ідеологічного освіти, кажуть китайські чиновники, але правозахисники впевнені, що живуть там людей змушують критикувати свою віру або відмовлятися від неї, а також присягати на вірність лідерові КНР Сі Цзіньпіну.
Поняття екстремізму в документі має досить широке трактування, в це поняття також входять “висловлювання і дії, що розпалюють ненависть, дискримінацію та пропагують насильство шляхом спотворення релігійних навчань”.
Крім того, екстремістами можуть визнати батьків, які скаржаться на те, що їхні діти вступають в шлюб з представниками інших релігій або етнічних груп.
У документі також розповідається про заборони, які існують в Сіньцзяні: місцевим жителям не можна носити паранджу, довгу бороду, давати дітям арабські імена, заважати їм отримувати державне утворення, поширювати поняття халяль (дозволене ісламом) на будь-які товари, крім їжі.
Також жителі зобов’язані дивитися телебачення і слухати радіо.