Кабмін затвердив зміни в програмі “Доступне житло”

Кабмін затвердив новий порядок отримання допомоги від держави.

Геннадій Зубко, голова Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, повідомив на своїй сторінці в Facebook, що Кабінет Міністрів України в ході засідання затвердив порядок надання державної підтримки та забезпечення громадян доступним житлом.
Зокрема, за словами Зубко, Мінрегіон об’єднав два порядки в один, яким, перш за все, передбачається можливість самостійного вибору заявником житла, яке він буде купувати.

“Ми прибираємо звідти питання комісії міністерства.

Безпосередньо заявник сам буде вибирати банк, в якому він буде обслуговуватися, відкривати рахунок, отримувати кредитні кошти, щоб покрити свою частину витрат на житло, за яким йому потім буде надана компенсація.

Прем’єр-міністр вже сказав, що 30% буде компенсувати держава, 30% може компенсувати місцевий бюджет “, – сказав міністр в ході засідання.

Він зазначив, що відповідно до закону про статус ветеранів і учасників бойових дій, а також закону про внутрішньо переміщених осіб, ці громадяни будуть отримувати до 50% компенсації від держави і з місцевого бюджету.

“Щоб у нас не було придбання квартир по 140-150 кв. м, як це було раніше, ми обмежуємо кількість квадратних метрів, які можуть бути придбані саме за програмою “Доступне житло”, відповідно до кількості членів сім’ї, які подали заяву.

Для нас також дуже важливо, щоб були відкриті дані. і цією постановою ми зобов’язуємо Госмолодежитло публікувати і тих, хто подає заяву, згідно їх добровільної згоди на публікацію персональних даних, так і тих, хто отримав таку допомогу. ми прибираємо можливість продажу такого житла протягом 3-х років.

Ми даємо можливість зменшити доходи таких громадян, щоб залучити саме тих, хто потребує і має невисокий дохід для участі в цій програмі.

Ми прибрали питання квартирного обліку – це питання було дуже болючим для внутрішньо переміщених осіб “, – підкреслив Зубко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *