Історія успіху засновника AliExpress Джека Ма

Засновник AliExpress Джек Ма дуже посередньо навчався в школі. Йому складно давалася математика, втім як і багато інших предметів. Для вступу до університету юнакові довелося навіть перездавати іспити. Однак він завжди був наполегливим і ще в 12 років вирішив для себе, що важливо добре вивчити англійську мову.

Ма Юнь – таке його справжнє ім’я – з дитинства слухав англомовні радіостанції, що дозволило йому добре вивчити мову. Потім він почав спілкуватися з туристами в одному з готелів свого міста, пропонуючи їм захоплюючі екскурсії.

Джек Ма народився в 1964 році, а в 1988 році закінчив університет і залишився в вузі працювати викладачем англійської мови. Незабаром він одружився, проте маленька зарплата не давала можливості гідно утримувати сім’ю. Наполегливий хлопець шукав підробітку, але безуспішно – його не взяли на роботу навіть в ресторан швидкого харчування KFC.

Відмінною рисою характеру Ма було вміння переживати невдачі. Юнак заснував бюро перекладів, яке з часом стало успішним і існує в Китаї до сьогоднішнього дня.

Про існування Інтернету Ма дізнався в 1995 році, коли вперше приїхав в США в якості перекладача разом з китайською торгової делегацією. Він скористався пошукачем Yahoo! і дізнався, що в Мережі нічого не відомо про товари з Китаю. Для інтересу вони з приятелем ввели в програму слова «пиво». І тоді у нього виникла ідея заснувати бізнес в Інтернеті в своїй країні.

Першим проектом Ма став веб-каталог торгових компаній Китаю China Pages. В свою справу він вклав 2 тисячі доларів, які взяв у борг. Презентацію зробив для друзів, які прийшли в гості до підприємця-початківця і довго чекали завантаження сторінки. Однак це була «перша ластівка» Інтернету в Китаї.

Зрозуміло, така ініціатива не могла залишитися поза увагою держави. Державна компанія China Telecom запропонувала Ма велику суму інвестицій. Потім він працював з іншими держкорпораціями, втім, не завжди успішно. В ході діяльності бізнесмен познайомився з засновником Yahoo! Джеррі Янгом, який згодом став одним з інвесторів для його авторського проекту.

Потім у підприємця виникла ідея створити каталог китайських товарів, які на ринку матимуть набагато меншу вартість, і це стане конкурентною перевагою. Ідея виявилася виграшною. Ма умовив 18 своїх приятелів інвестувати в проект, їм вдалося зібрати 60 тисяч доларів. Так з’явилася компанія Alibaba Group, яка працювала переважно з малим і середнім бізнесом.

У 2002 році Ма вийшов на американський ринок. Він вирішив об’єднати китайських виробників з покупцями з США. Перший прибуток склав всього один долар.

В процесі роботи Alibaba Group запускала різні проекти, багато ставали успішними. Компанія пройшла різні етапи трансформації і в 2010 році на її базі виник всесвітньо знаменитий сервіс AliExpress.

Сьогодні стан Ма оцінюється 37,5 мільярдів доларів. А компанія AliExpress, як і задумував автор, зайняла на ринку місце сервісу, який продає китайські товари набагато дешевше конкурентів. Сьогодні глобальна торгова платформа працює на 14 мовах і здійснює доставку в усі країни світу, за винятком тих, де ведуться бойові дії.

Яна Катасонова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *